Ідеальними дверима для заміського будинку будуть ті, які легко витримають вплив усіх атмосферних явищ та збережуть свою функціональність і надійність протягом багатьох років. У цій статті ми розглянемо ключові критерії вибору вхідних дверей для заміського будинку, включаючи теплоізоляцію, безпеку, довговічність і естетику.
Критерії вибору та наші рекомендації
Основними пунктами при виборі вхідних дверей у заміський будинок повинні бути:
Теплоізоляція та звукоізоляція
У заміському будинку важливо мінімізувати втрати тепла та забезпечити тишу всередині приміщення.
Порада фахівців: Для максимального теплозбереження обирайте двері з кількома контурами ущільнення по периметру полотна. Оптимальним варіантом будуть двері з трьома контурами ущільнення, які створюють два повітряні прошарки між холодним повітрям зовні та теплим всередині. Завдяки цим прошаркам двері не пропускатимуть холод і не промерзатимуть.
Для підвищення енергоефективності виробники оснащують двері терморозривом — це теплоізоляційний бар'єр, який запобігає промерзанню взимку.
Для максимального утеплення дверного полотна використовують кілька наповнювачів, які мають різні властивості одночасно — стиродур, фольгоізол та мінеральна вата.
Безпека
В Україні для вхідних дверей діє стандарт безпеки, який визначає вимоги до їхньої конструкції, матеріалів, замків та інших елементів — ДСТУ 31173-2013 "Двері сталеві. Загальні технічні умови". Цей стандарт визначає вимоги до сталевих дверей, включаючи міцність конструкції, стійкість до злому, захист від корозії, а також вимоги до монтажу та експлуатації.
Також існує стандарт для перевірки виробу на зламостійкість — ДСТУ EN 1627:2014 "Двері, вікна, жалюзі та засоби їхнього захисту. Вимоги та класифікація за опором зламу". Цей стандарт відповідає європейському стандарту EN 1627 і встановлює вимоги та класи за стійкістю до злому для дверей, вікон і захисних засобів. Класи зламостійкості варіюються від RC1 (мінімальний захист) до RC6 (максимальний захист).
Порада фахівців: Для оптимальної безпеки двері повинні мати комбінований захист, до якого входять:
- Антизрізи на полотні — спеціальні елементи конструкції вхідних дверей, які запобігають зняттю дверного полотна з петель у разі спроби злому. Вони являють собою металеві штирі або стрижні, вмонтовані в торець дверного полотна і такі, що входять у відповідні отвори в дверній коробці.
- Ребра жорсткості в дверному полотні — це внутрішні посилені елементи конструкції дверей, призначені для підвищення її міцності та стійкості до механічних впливів. Ці ребра являють собою металеві або композитні профілі, які розміщуються всередині дверного полотна вертикально, горизонтально або у вигляді решітки.
- Товщина металу полотна від 1,5 мм і більше — чим товщий метал, тим надійніший захист дверей.
- Наявність кількох надійних замків з різними методами замикання. Для дверних замків існують певні стандарти, що регулюють їхню безпеку: ДСТУ EN 12209:2016, ДСТУ EN 1303:2017, ДСТУ 3786:2014. Для підвищення рівня безпеки рекомендується обирати замки, сертифіковані за цими стандартами, і звертати увагу на додатковий захист, такий як броненакладки, посилені конструкції замків і захист від висвердлювання.
Довговічність
Вхідні двері приватного будинку більше піддаються впливу атмосферних явищ, таких як волога, прямі сонячні промені та перепади температур. Щоб захистити покриття дверного полотна від атмосферних впливів, його покривають або просочують спеціальними матеріалами. Для дверей із покриттям із МДФ — його обгортають спеціальною плівкою, що захищає від впливу УФ-променів, також накладку додатково просочують водовідштовхувальним засобом.
Для дверей із покриттям із яхтової фанери — саму фанеру просочують морилкою у кілька шарів, яка захищає від впливу вологи.
Двері з металевим покриттям фарбують у 2-3 шари спеціальним автолаком для захисту від вологи та запобігання корозії. Важливо підібрати двері з якісних матеріалів, більш стійких до атмосферних впливів, також вони мають відповідати вимогам ДБН В.2.6-31:2016 "Теплова ізоляція будівель". Цей документ регулює теплоізоляційні властивості дверей і віконних конструкцій, щоб забезпечити мінімальні втрати тепла в будівлях. Вхідні двері мають відповідати певним вимогам із теплоізоляції, що важливо для енергоефективності.
Порада фахівців: Важливо зазначити, що для максимального збільшення терміну експлуатації дверей на відкритому повітрі необхідний захисний козирок або навіс над входом до будинку. Так виріб буде менше піддаватися атмосферним опадам і впливу прямих сонячних променів, що дозволить йому прослужити довше.
Естетика
Вхідні двері є частиною екстер'єру будинку. Вони мають бути гармонійним елементом загального стилю будинку.
Порада фахівців: Обирайте вхідні двері за стилем і кольором, що підходить до вашого екстер'єру будинку. Двері зі склопакетом підкреслять вишуканість і смак власника та підійдуть для великих маєтків із великою кількістю вікон. Гладкі й однотонні двері чудово впишуться в стиль мінімалізм. Не встановлюйте великі двері з кількома стулками для невеликого приміщення — вони виглядатимуть неестетично та недоречно.
Особливості вибору матеріалу для дверей
Під час вибору матеріалу для дверей заміського будинку важливо враховувати низку факторів, таких як кліматичні умови, функціональні вимоги, стилістичні особливості, виходячи з пріоритетів комфорту, безпеки або ж довговічності.
Тип матеріалу |
Плюси |
Мінуси |
Дерев’яні двері |
Нададуть будинку затишку та природної краси, додадуть інтер'єру тепла і комфорту. Такі двері мають добрі теплоізоляційні властивості, а також ефективно поглинають сторонні звуки. |
Такі двері потребують особливого регулярного догляду і мають високий ризик деформації через вплив підвищеної вологості та коливання температур. |
Металеві двері |
Забезпечать високий рівень захисту від зламів і різних механічних пошкоджень. Вони довговічні та стійкі до корозії. |
Погана теплоізоляція у разі відсутності спеціальних утеплювачів або терморозриву. Це також може спричиняти появу небажаного конденсату у разі різких перепадів температури. Металеві двері можуть виглядати не дуже привабливо, якщо це бюджетний варіант. |
Двері з композитних матеріалів |
Поєднують у собі найкращі якості дерева та металу. Вони мають високу міцність і теплоізоляційні характеристики. Композитні двері стійкі до зовнішніх факторів, таких як вплив комах, грибків, різкі перепади температури і вологість. Вони також можуть імітувати текстуру дерева або інші види оздоблення, що робить їх універсальним варіантом. |
Ціна на такі двері часто досить висока, хоча цей недолік повністю компенсується їхньою довговічністю і мінімальними вимогами до догляду. |
Стиль вхідних дверей залежно від архітектури будинку
На сьогодні існує безліч стилів і дизайнерських рішень щодо вхідних дверей для заміського будинку. У цій статті ми виділимо основні та найпопулярніші з них. Наприклад, це може бути класичний стиль, який характеризується симетрією, гармонією форм і пропорцій, різними декоративними елементами.
Сучасний стиль (модерн) відрізняється чистими лініями, акцентом на функціональність і використанням сучасних матеріалів, простими та лаконічними формами. У такому стилі можуть бути металеві двері з матовим покриттям, гладкі дерев'яні поверхні, скляні двері з мінімалістичними елементами. Колірна палітра зазвичай стримана і нейтральна: чорний, сірий, природні дерев'яні відтінки.
Хай-тек — стиль, якому властиві технологічність, мінімалізм і використання сучасних матеріалів. Для виготовлення дверей у такому стилі зазвичай використовують метал або композитні матеріали. Такі двері можуть бути оснащені новітніми технологіями, прихованою фурнітурою тощо.
Поради щодо встановлення вхідних дверей у заміський будинок
Встановлення дверей повинно проводитися професіоналами, щоб уникнути перекосів та інших дефектів. Правильний монтаж коробки, утеплення та герметизація допоможуть значно знизити втрати тепла і продовжити термін служби дверей. Обслуговування у вигляді перевірки й підтягування фурнітури, догляду за ущільнювачами, обробки поверхні допоможе значно продовжити термін служби вхідних дверей і зберегти їх функціональність.
Поради від наших експертів
Варто зазначити, що під час вибору вхідних дверей для заміського будинку важливо знайти оптимальний баланс між естетикою, безпекою та функціональністю. Ось кілька порад щодо вибору дверей у різних ситуаціях:
Якщо вам потрібні двері для заміського будинку, де ви постійно не живете і буваєте там раз на кілька місяців, варто звернути увагу на більш захищені моделі, оскільки будинок залишається без нагляду тривалий час.
Якщо ви живете в регіоні з холодними зимами (це північ нашої країни або гори Карпати), краще обирати утеплені моделі.
Якщо у вас обмежений бюджет і немає можливості придбати двері з максимальною безпекою або енергоефективністю, доведеться пожертвувати певними опціями. Однак ми не рекомендуємо повністю відмовлятися від конкретних критеріїв, описаних на початку статті.
У частині якості найкраще керуватися відгуками та рекомендаціями реальних покупців, які вже випробували цей продукт.
Рекомендовані стандарти та сертифікація:
ГОСТ 31173-2013
ДСТУ EN 1627:2014
ДСТУ EN 12209:2016
ДСТУ EN 1303:2017
Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете обрати двері, які відповідатимуть усім вашим вимогам і прослужать довгі роки.