Ще не так давно, виробництво дверей було практично повністю ручною роботою. Популярні, особливо на дачах і в будинках, так звані фільончасті двері, виготовлялися за допомогою циркулярної пили, ручної фрези, а отвори для замків і ручок часто довбали ще дідівським методом. Зараз їм на зміну прийшли комп'ютеризовані системи і кількість ручної праці різко зменшилася. Популярними у всіх галузях стали металеві двері, хоча конструкції з дерева не пішли в минуле повністю, і навіть стали елітними.
Виробництво дверей починається з металевої труби або гнутого профілю. Це майбутній каркас дверей. Заготовку нарізають шматками потрібної довжини під кутом суворо сорок п'ять градусів. Далі на спеціальному верстаті їх зварюють в каркас прямокутної форми. Отримати найвищу точність допомагають сучасні технології, а робот-зварювальник робить тонкий, рівний і надійний шов. Найчастіше в каркас вставляють одну або кілька перегородок для підвищення міцності конструкції. Їх називають ребрами жорсткості.
В якості передньої і задньої стінки використовують лист металу потрібної товщини. Його порізку забезпечує верстат з ЧПУ. В якості ріжучого елементу використовують потужний лазер. В область замка зазвичай приварюють броненакладки. Спочатку робот приварює до каркасу одну стінку, потім у двері вкладають наповнювач, що слугує як тепло- та шумоізолятор і заварюють другу.
Для отримання естетичного зовнішнього вигляду на обидві сторони кріплять МДФ накладки. Візерунок попередньо фрезерують на верстаті з ЧПУ. Останніми зазвичай кріплять петлі і врізують замок.