Якість дверей багато в чому залежить від матеріалів і якості виконання дверного полотна. Значення також має фурнітура, наприклад, петлі. Вони повинні бути надійними, міцними, довговічними, ставати продовженням зовнішнього вигляду полотна.
Які петлі вибрати для міжкімнатних дверей? Від коректності обраного варіанту залежить функціональність кріплення і його експлуатаційний термін. Виробники пропонують широкий вибір рішень, що відрізняються за конструктивними особливостями, матеріалами виконання, методом монтажу.
Пропонуємо розібратися, на які петлі вішати міжкімнатні двері і який варіант буде доречний в тому чи іншому випадку.
Які петлі для міжкімнатних дверей краще: матеріали виготовлення
Навіси представлені торговими марками в різних колірних варіаціях, тому підібрати варіант, відповідний під дверне полотно, не складе труднощів. Якщо ж говорити про матеріали виготовлення, то фурнітура може бути виконана з:
- Нержавіюча сталь. Цей метал володіє високим рівнем стійкості проти механічних навантажень, розрахований на тривалий експлуатаційний термін. Сталеві петлі актуальні для важких вхідних груп, які будуть часто використовуватися.
- Латунь. Цей метал найчастіше використовується для установки міжкімнатних дверей. Латунний сплав легко піддається обробці, при цьому має середній рівень пластичності, невимогливий у догляді. Щоб петлі знайшли гарний блиск, латунь обробляється додатково, наприклад, полірується або хромується.
- Латуновані петлі. В якості бази для навісу використовується поєднання цинку і сталі. Ця комбінація покривається латунним напиленням, яке застосовується для запобігання утворенню корозії, пошкоджень.
Які петлі вибрати для міжкімнатних дверей за місцем монтажу дверей
Не всі покупці знають, які петлі вішати на міжкімнатні двері. При виборі фурнітури слід враховувати місце установки. Якщо говорити про вхідні рішення, то вони відрізняються солідною масою, тому для них вибирають міцні, великі, і досить складні механізми. Кращі дверні петлі для міжкімнатних дверей не обов'язково повинні мати спеціальні виступи і пази, які притаманні протизламній фурнітурі вхідних дверей.
На які петлі вішати міжкімнатні двері: типи механізмів
- Фурнітура, що забезпечує різновид дверних конструкцій, має відмінності по роз'ємності механізмів. Роз'ємні навіси дають можливість знімати стулку без необхідності в демонтажі петлі. Конструкції таких варіантів припускають наявність двох компонентів:
- " тато " – елемент є крилом рами;
- "мама" - дверне крило петлі.
- Ці назви використовуються не тільки звичайними людьми, а й виробниками дверей і дверної фурнітури в багатьох країнах світу.
Знімні петлі
Це класичні рішення, які мають нероз'ємний механізм. Для демонтажу дверей слід відкрутити шурупи петель повністю. Рамне крило включає в себе 3 шарніри, а дверне – два. Знімні петлі застосовуються для установки виробів, незалежно від типу відкривання.
Вирішуючи завдання, які петлі для міжкімнатних дверей краще вибрати, приймайте до уваги характеристики полотна, сценарій його використання, а також особливості сировини.
Накладні петлі
Накладні або петлі "метелики " для міжкімнатних дверей один з найпростіших варіантів, конструкція яких складається з одного стрижня, доповненого шарніром. Виріб включає в себе 2 пластини-внутрішню і зовнішню. Також такий формат продукції називають "картковим".
Серед мінусів накладних петель варто відзначити ненадійність, якщо мова йде про значні навантаження. Застосування такої фурнітури з важким полотном, може стати причиною провисання полотна. При некоректному монтажі дверей може залишатися люфт, який рано чи пізно стане джерелом скрипів, а також призведе до поломки механізму закривання.
Багато торгових марок пропонують продукцію, у якій пластини мають різні габарити. Головний плюс в скарбничку накладних петель-легка установка. Для цього не потрібні тривалі підготовчі заходи, виконання вимірювань. Із завданням можна впоратися без допомоги майстра.
Врізні петлі
Цей вид дверних петель для міжкімнатних дверей має схожість з накладними петлями. Врізні навіси монтуються безпосередньо на торець дверного полотна. Для цього слід зробити зріз товщиною не більше двох міліметрів, при цьому враховується форма пластини. Дана технологія-запорука плавного ходу і збереження естетичних якостей двері протягом усього експлуатаційного періоду.
Кутові петлі
У цій конструкції відсутні монтажні пластини. В якості їх заміни застосовуються профільні куточки, фіксовані на стрижні. Завдяки кутку петлю можна поєднувати з дверима з притвором. Кріплення до торця здійснюється за допомогою шурупів. Профільний куточок відрізняється компактними розмірами, але, незважаючи на це, він залишається добре помітний.
Моделі, що вкручуються
Вкручувальна фурнітура може похвалитися відносно простою конструкцією: 2 циліндричних деталі з отворами для кріплення. Циліндричні компоненти розташовані симетрично по відношенню один до одного. Один циліндр за допомогою шурупів кріпиться до коробки, другий – до стулки.
Ці петлі універсальні, так як при установці немає необхідності вибирати ліві і праві деталі. Більш того, стулку на таких петлях не можна зняти. Вкручувальну фурнітуру не варто використовувати в поєднанні з полотнами, виготовленими з м'яких сортів деревини або пластика. Якщо не звертати увагу на цю пораду, з часом в місцях з'єднання можуть з'явитися тріщини і інші дефекти. Нерідко трапляється провисання стулки. Для збереження привабливого вигляду дверей на петлі надягають спеціальні накладки-у продажу вони представлені в різних відтінках і фактурах.
Приховані рішення
Багато фахівців сьогодні пропонують використовувати петлі потайного типу. Такий варіант значно відрізняється від всіх перерахованих вище. Приховані навіси не виділяються на тлі полотна, не порушують естетику дверного отвору в цілому. Коли двері закриті, побачити петлі не представляється можливим.
Першорядне значення має універсальність продукції. Користувачеві не доведеться вибирати праві і ліві деталі. Ефективність фурнітури досягається завдяки трьом (і більше) осям повороту. За рахунок цього нюансу можна регулювати положення стулки в 3-ох площинах.
Мінус виробу-складна установка, тому її краще довірити досвідченим майстрам. Для монтажу навісів в коробці і на торці в дверях проробляють поглиблення, яке знаходиться всередині всієї конструкції.
Типи петель для міжкімнатних дверей різноманітні, і якщо ви все ще не знаєте, чому краще віддати перевагу, приховані петлі – один з кращих варіантів.
Двостороння фурнітура
Цей варіант відноситься до карткового типу, а його особливість полягає у відкритті або закритті стулки назовні. У конструкцію включено три пластини. Вироби нечасто можна зустріти в квартирах, так як в їх застосуванні в побутових умовах немає сенсу. Двосторонні петлі більше підходять для дверей в приміщеннях, які активно використовуються людьми. Це може бути офіс, установа та ін.
Маятниковий
Кращі дверні петлі для міжкімнатних дверей зі скла-маятникові. Скло-крихкий і примхливий матеріал, який небажано використовувати в поєднанні з класичними навісами. Маятникова петля забезпечує щільне прилягання до стулки, за рахунок чого формується правильний розподіл ваги. Петлі монтуються в тому випадку, якщо немає наличників.
Які петлі потрібні для міжкімнатних дверей: кількість виробів
При установці дверей важливо розставити акценти на дрібницях. Поворотний механізм вибирають з урахуванням надійності і міцності. Якщо ви не знаєте, як підібрати петлі для міжкімнатних дверей, краще скористатися допомогою фахівців, які працюють в тій чи іншій точці продажів. В іншому випадку термін служби конструкції буде зведений до мінімуму. При виборі звертають увагу на розміри дверного полотна. Так як двері, що розділяють кімнати, мають незначну вагу, їх кріплять на дві або три петлі.