Ригельний або рейковий замок.
Найпростіший варіант, який не рекомендується фахівцями для використання у вхідних дверях. Запірний механізм складається з ригелів, котрі ззовні відводяться за допомогою плоского ключа з борозенками, а зсередини - за допомогою двох важелів.
Досвідчений зломщик справляється з таким замком, навіть не замислюючись, а господар квартири постійно ризикує залишитися на вулиці перед дверима, що захлопнулись і без ключа. Ризикує він і не закрити двері в разі заїдання ригелів.
Циліндровий замок.
Цей вид замка користується найбільшою популярністю. Його механізм складається із циліндра з личинкою і приводиться в дію англійським ключем, на полотні якого вирізані ямки і насічки, що діють на розташовані всередині личинки штифти. Циліндр, як правило, посилюється броньованою пластиною.
Сувальдний замок.
Даний замок є прийнятним варіантом для надійних вхідних дверей економ класу. Ключ сувальдного замку має циліндричну форму, на кінці якої розташовані дві пластинки з вирізами і виступами, які посувають сувальди, що знаходяться всередині замка і переміщують ригелі. Підбір ключа з відповідним розташуванням вирізів і виступів вимагає часу, а це підвищує клас безпеки дверей.
Хрестоподібний замок.
Цей вид замку обладнаний пристроєм, який приводиться в дію ключем, схожим на хрестову викрутку. Оскільки подібний замок легко зламується фахівцями своєї справи (тією ж хрестовою викруткою), то встановлювати його у вхідних дверях небажано. Він доречний для замикання підсобних приміщень або інших господарських будівель.
Дисковий замок.
Дисковий замок також не відноситься до числа найбільш надійних пристроїв для замикання вхідних дверей. Принцип його дії базується на впливі напівкруглого в перерізі ключа з насічками на механізм з дисками, які міняють своє положення.
Електромеханічний, електромагнітний замок.
Цей вид замків характеризується наявністю ригельного механізму і відсутністю ключа. Запірний механізм реагує на дистанційний пульт управління, введення коду, зіставлення відбитка пальця або магнітної карти. Звичайно, вибір електромеханічного замка гарантує великий ступінь захисту приміщення від несанкціонованого проникнення. Знешкодити електромеханічний замок можуть лише кваліфіковані фахівці, що володіють необхідним обладнанням.
Деякі рекомендації від професіоналів:
- вхідні двері житлового приміщення вимагають наявності не менше двох замків, один з яких повинен бути як мінімум третього класу безпеки;
- бажано, щоб ступінь секретності замка був не нижче другої;
- ключ циліндрового замка повинен мати якомога більше виїмок і насічок;
- замки вхідних дверей повинні бути різних типів;
- в якості додаткового захисту з внутрішньої сторони дверей слід передбачити засувку, ригель якої обов'язково повинен бути прихований в конструкції;
- при установці електромеханічних і електромагнітних замків необхідно забезпечити безперебійне подання електричної енергії.