Якщо Ви є щасливим власником власної ділянки, на якому вже є, або тільки буде будуватися будинок, ця стаття підкаже Вам, які моменти потрібно врахувати при виборі і установці вхідних дверей.
До вуличних дверей, зазвичай, пред'являються підвищені вимоги порівняно з тими, які призначені для установки в квартиру. По-перше, зовнішні двері схильні до несприятливого впливу погодних умов. Це потрібно враховувати при виборі і оздоблювальних матеріалів, фурнітури, замків – всі вони повинні володіти антикорозійними властивостями, бути стійкими до високої вологості, екстремальних температур, впливу прямих сонячних променів. Обов'язково подбайте і про поліпшення теплоізоляційних характеристик дверей.
По-друге, на металевих дверях, які однією стороною виходять на холодну вулицю, а іншою – в тепле приміщення, неминуче буде утворюватися конденсат і крижаний наліт. Крім того, вони будуть служити провідником холоду в будинок. Звідси випливає необхідність облаштування теплового тамбура – будівництва невеличкого коридорчика з другими дверима або встановлення ще одних дверей, краще дерев'яних, в тому ж отворі – для вирівнювання різниці показників температури і вологості.
Ще однією властивістю заміських будинків, особливо дерев'яних, є те, що таким конструкціям властиво «дихати» під впливом кліматичних змін, а це загрожує зсувом і заклинюванням дверей. Для захисту від цього необхідна достатньо жорстка, посилена коробка дверей. У будинках з каменю, як правило, застосовують коробки, що заповнюються будівельною сумішшю.
Що стосується необхідних характеристик зламостійкості, то вони єдині, в принципі, для дверей будь-якого призначення – це і міцність дверного полотна, і жорсткість коробки, і наявність захисних накладок на замки. Однак, як би дивно це не звучало, при виборі дверей для котеджу захисту від злому варто приділити, можливо, навіть менше уваги, ніж у випадку з квартирними дверима. Адже на відміну від квартири, в яку зловмисники в основному потрапляють зламуючи двері, в заміський будинок вони можуть спробувати проникнути через вікна, дах, і навіть частково зруйнувавши стіну.Будьте готові до цього, розподіляючи бюджет на захист вашої «фортеці» рівномірно. Найнадійнішим варіантом захисту для приватного будинку, особливо розташованого в малонаселеній місцевості, все-таки буде установка сигналізації та підключення до пульта охорони.
Крім посягання злодіїв, двері приватного будинку можуть піддаватися і витівкам хуліганів. Зараз багато фірм пропонують обробку антивандальною плівкою, що захищає двері від проявів «народної творчості» - фарби, подряпин і т.п. Але в кожному разі, від усіх пошкоджень не існує панацеї, і якщо є ризик вандалізму, не варто робити дорогу зовнішню обробку дверей, яку буде складно замінити. У цьому випадку підійдуть, наприклад, меламінові панелі - вони добре виглядають при помірній вартості. А для захисту замків як від неприємностей на зразок засунутого сірника або жуйки, так і від проникнення відмичкою, використовуються спеціальні магнітні пристрої, що закривають замкову щілину.
Бажаємо успіху в облаштуванні затишного і надійного житла Вашої мрії!