«Обличчям» будь-якої квартири є вхідні двері, тому цьому елементу при виборі повинно бути приділено особливу увагу. Не секрет, що найбільш надійним захистом є сталеві конструкції, які більш міцні та довговічні. І якщо на вході в під'їзді і в тамбурі краще поставити металеві двері, то на вході безпосередньо в квартиру краще підійдуть дерев'яні двері. До переваг останніх можна віднести кращу тепло- і звукоізоляцію, а також деякий «затишок» (якщо можна так виразитися). Але є і явний недолік - недовговічність.
Вхідні дерев'яні двері виготовляються за особливою методикою. Це вимушена міра, адже одна із сторін виробу завжди звернена назовні. Отже, її додаткова обробка є обов'язковою. Дерев'яні вхідні двері (навіть якщо мова йде про вхід в квартиру з опалювального під'їзду) завжди чутливі до різкої зміни температурного режиму, тому з зовнішньої сторони повинна бути захисна дерев'яна панель. В якості матеріалу для такої накладки частіше використовується сосна, але на практиці для цих цілей можна брати будь-яке дерево.
Різними бувають двері і за технологією виготовлення: масивні і щитові. Щитові двері за своєю конструкцією схожі на щити, які кріпляться між собою за допомогою спеціальних рейок. При цьому всередині такі двері можуть бути порожнистими або ж заповненими. Що стосується масивних дверей, то вони користуються більшою популярністю, адже кожен елемент конструкції виконаний з цілісного бруска. Найбільш доступним варіантом є придбання соснових клеєних дверей.
Трохи іншу конструкцію мають міжкімнатні двері, адже вони встановлюються виключно в закритих приміщеннях. Їх основне завдання – ізоляція одного приміщення в квартирі (будинку) від іншого. При цьому дані вироби можуть відрізнятися за вартістю, видом деревини, варіантом відкривання, матеріалом виготовлення і т. п.
Найбільш популярними (з причини низької вартості) є соснові міжкімнатні двері. Вони можуть бути складними, обертовими, розстібними або розсувними. Якщо необхідно якісно організувати простір невеличкої квартири, то найбільш оптимальним варіантом буде застосування розсувних дверей. При встановленні таких конструкцій можна реально заощадити місце.
Про розстібні двері ми знаємо багато чого, адже вони встановлені практично в кожному нашому домі або квартирі. Такі двері можуть відкриватися на себе і від себе. Розстібні двері можуть мати різну кількість стулок – одну або дві. Другий варіант дозволяє візуально розширити отвір дверей і збільшити функціональність приміщення. Особливо це актуально, коли в кімнату необхідно проносити габаритні меблі.
Що стосується складних або обертових дверей, то їх можна сміливо віднести до елітних варіантів. Обертові двері монтуються на спеціальній металевій жердині, яка грає роль турнікета. Що стосується складних дверей, то вони складаються гармошкою.
В міжкімнатних дверях часто є вставки зі скла. Такі конструкції виготовляються з сосни, а сама вставка робиться удароміцною. Зручність таких дверей полягає в тому, що можна, не відкриваючи їх, побачити, що відбувається в кімнаті – чи вимкнене світло, відключені від розеток всі електроприлади і так далі.
Що стосується монтажу, то дані питання вирішуються вже після вибору дверей. При цьому всі роботи по установці можна робити самостійно (якщо, звичайно, є відповідний досвід) або довірити все фахівцям.