Безкоштовний монтаж! Знижка до 15%!

Власне виробництво-не переплачуй!
0 0

Розміри стандартних прорізів для міжкімнатних дверей

Розміри стандартних прорізів для міжкімнатних дверей

Рано чи пізно багато людей вдаються до ремонту квартири або будинку з метою додати інтер'єру привабливість, собі – додатковий комфорт. В процесі змінюють міжкімнатні двері. Перед тим, як відправитися в магазин за покупкою, важливо коректно визначити розміри конструкції. Відкривне полотно і дверна коробка повинні чітко вписуватися  в отвір, адже в іншому випадку можна зіткнутися зі складнощами в процесі монтажу, неправильною роботою відкривної конструкції. Розміри стандартних прорізів для міжкімнатних дверей потрібно визначити заздалегідь. Розглянемо особливості проведення обчислень, їх розбіжності.

Де купити міжкімнатні двері для стандартного отвору

Якщо немає бажання переплачувати за покупку нестандартних за габаритами дверей, краще віддати перевагу класичним рішенням. Їх вартість нижче на 40-50%, а замовлення неординарної конструкції може сильно вдарити по бюджету. Але подібна продукція строго регламентована, і, наприклад, модель для кухні може не поміститися в отвір.

Якщо ви проживаєте в типовій квартирі, віддавайте перевагу моделям українського виробника.Розміри дверних прорізів для міжкімнатних дверей стандартні, тому це практично безпомилковий вибір. Вироби в повній мірі відповідають чинним ГОСТам. Їх можна використовувати в різних висотних будинках – як в блочному будинку, так і в «хрущовці». Якщо до покупки розглядаються моделі від європейських торгових марок, то варто враховувати, розміри дверних прорізів для міжкімнатних дверей доведеться збільшувати – це передбачає додаткову роботу, витрату часу і грошей. Знадобиться і додаткова обробка стін. Однак вирішувати, двері якого виробника будуть встановлюватися, варто на початковому етапі ремонту, так як реалізувати задумку в цьому випадку простіше.

Якщо необхідний комплект міжкімнатних дверей для стандартних за розміром дверних прорізів по всій квартирі, його краще замовляти у великого виробника, де реалізований суворий контроль якості і не допускаються будь-які відхилення від прийнятих ГОСТом параметрів.

Типові габарити коробок

Щоб не помилитися з вибором, придбати дійсно якісний і довговічний продукт, його слід купувати в повній комплектації. Заводські позиції включають цілісне полотно, коробку, лиштви, якісну фурнітуру. В цьому випадку коробка підходить до дверей максимально точно, тому виріб з легкістю впишеться в стандартні розміри отвору для установки міжкімнатних дверей. Також варто дізнатися, що ГОСТом допустимий зазор, який варіюється від двох до трьох міліметрів по всьому периметру. Таке відхилення не є браком або результатом поганого контролю якості – завдяки зазору з декількох міліметрів, стулка вільно рухається в заданому напрямку, а вся конструкція забезпечує нормальну звукоізоляцію.

Виробники у всіх випадках прописують розміри полотна міжкімнатних дверей – вони вписуються в стандартні отвори. Габарити полотна з коробкою будуть більші по всьому периметру, що слід брати до уваги при виборі. Наприклад, якщо висота стулки становить 200 см, то висота з коробкою буде дорівнює 206 сантиметрам (у випадку з коробкою), і з порогом-204 сантиметри.

Розмір отвору під стандартні міжкімнатні двері варіюється в залежності від типу приміщення:

  1. Для кімнат параметр складе 80 см.
  2. Для кухонь-70 см.
  3. Для санітарних вузлів-60 см.

Зазначені параметри поширюються на одностулкові моделі. Якщо ж говорити про квартири більш ніж на одну кімнату, отвори можуть бути більш широкими, а для установки сюди підійде двостулковий виріб.

Розміри прорізів для міжкімнатних дверей з коробкою

Ідеальною покупка буде вважатися в тому випадку, якщо стандартний розмір прорізів для міжкімнатних дверей буде перевищувати короб на 1-1.5 см, зазори, що утворилися, наповнюють монтажною піною, а зверху монтуються лиштви. Завдяки цьому користувач отримує хорошу звукоізоляцію і надійно встановлені двері, які будуть радувати стабільною роботою не один рік.

Мінімальний розмір отвору для міжкімнатних дверей залежить від типу приміщень:

  1. Для спалень, віталень він варіюється від 88 до 89 см.
  2. Для кухонь-78-79 см.
  3. Санвузла-68-69.

Полуторні двері і моделі на дві стулки

У багатьох квартирах є широкі отвори. Вони зручні, так як візуально розширюють простір при відкритих дверях, а також дозволяють без зайвих складнощів виносити і заносити великі предмети, наприклад, диван, крісло, телевізор, шафа. Як правило, широкі розміри отвору під розсувні міжкімнатні двері реалізовані в вітальнях двох-, трьох-, чотирикімнатних квартир. Для оформлення використовуються двопільні двері.

У цьому випадку також передбачені стандарти. Ширина стулок не перевищує 1.2 метра, а висота дверей дорівнює 200 см,.нерідко використовуються двопільні рішення зі стулками однакової ширини.

Нестандартні двері

Мають місце бути і нестандартні двері, які зустрічаються в котеджах, квартирах, де було виконане перепланування. Саме з цієї причини власникам доводиться вибирати більш дорогі моделі під замовлення. При необхідності можна замовити красиву відкривні двері, які будуть в повній мірі відповідати параметрам отвору. Доступні варіації, для монтажу яких не потрібно коригування проходу. Відмінно в такому отворі виглядають розсувні або складні рішення. Вони монтуються без коробки-в якості альтернативи використовуються напрямні і ролики, що забезпечують безперешкодне переміщення стулок.

Але навіть при наявності нестандартних розмірів прорізів для міжкімнатних дверей немає необхідності поспішати із замовленням. Виконайте виміри або скористайтеся послугами майстра, адже цілком можливо в більш широкий кухонний отвір впишеться стандарт для житлового приміщення. А прохід в санітарний вузол вирішить готова система для типової кухні.

Особливості виміру

Якщо розмір отвору для міжкімнатних дверей з порогом або без нього стандартний, для вибору повного комплекту проведіть точний розрахунок параметрів. Для цього вимірюють три точки у вертикальній і горизонтальній площині. В якості бази беруться мінімальні цифри, а далі використовується формула:

  1. Від ширини отвору віднімають ширину коробки і зазору.
  2. Від висоти стулки віднімають товщину коробки, параметри зазору зверху, зазор знизу. Якщо буде встановлюватися поріг, згідно з формулою віднімають подвійну товщину рами, яка за стандартом дорівнює 6 см.

Що робити, якщо отвір не відповідає стандартам

Якщо виріб має невеликі відхилення від розмірів отвору, наприклад, вже на два-три сантиметри, можна використовувати технологію нарощування стіни. Роблять це за допомогою плит гіпсокартону. Якщо розбіжності більше, знадобиться більш складне коригування входу або покупка інших дверей. Врятувати ситуацію можуть різні декоративні елементи, наприклад, панелі і антресоль.

Можуть спостерігатися недоліки між коробкою і товщиною стіни. Відповідно до стандарту, стіни з дерева мають товщину в 100 мм, з цегли – 75 мм.у разі, якщо коробка ширше цих параметрів, провести якісний монтаж не представляється можливим. Вирішити проблему можна за допомогою підрізування компонентів рами.

Якщо стіни товщі коробки, можливо виконати розширення за допомогою доборів. У продажу можна знайти дверний комплекс з телескопічними доборами, які можна відрегулювати під товщину перегородок.

Розміри отвору для покупки дверей потрібно вимірювати максимально уважно. Але, щоб не пошкодувати про вибір, краще довірити обчислення замірникам, які мають досвід і знають, які міжкімнатні двері підійдуть під конкретний отвір.

© Магазин "ТМ Фаворит двері та вікна 2007 - 2024"
Позвонить нам!
Напишіть нам, натиснувши любий месенджер!
Telegram
Viber
Whatsapp
favoritdveri@ukr.net

Швидкий заказ

Ваше ім'я:

Ваш номер телефону:



Зворотній дзвінок

Ваше ім'я:

Ваш номер телефону:

Виклик замірника

Ваше ім'я:

Ваш номер телефону:

Безкоштовна консультація.
Виїзжджаємо по м. Київ та Київській області: Пн-Сб з 8 до 21:00.